به گزارش کلهرنیوز ، قباد محمدی  اظهار داشت: دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز مراسم زائران اربعین در سه بیمارستان اسلام‌آباد غرب، سرپل‌ذهاب و قصرشیرین مستقر خواهد شد و تجهیزات مورد نیاز خدمات فوریت‌های پزشکی در آمبولانس‌ها پس از بررسی در اختیار مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قرار می‌گیرد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با بیان اینکه ۵۰۰ هزار تا یک میلیون نفر از مرز خسروی وارد عراق خواهند کرد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مقصد پایانی پیاده‌روی کربلای معلی است احتمالاً بسیاری از زائران مسیر بازگشت خود را از مرز خسروی انتخاب خواهند کرد و براین اساس علوم پزشکی برای میزبانی از این گروه آمادگی دارد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از نظارت کامل بر اقلام غذایی از جمله برنج و مواد خوراکی مورد استفاده زائران اربعین حسینی خبرداد و گفت: در ایام اربعین بر اقلام غذایی ارائه شده در استان کرمانشاه در موکب‌ها و رستوران‌ها با حساسیت بیشتری نظارت خواهد شد.

محمدی با اشاره به اینکه اولویت نخست علوم پزشکی سلامتی زائران است خاطرنشان کرد: با توجه به هزینه دارو و تجهیزات پزشکی باید در توزیع دارو دقت و حساسیت لازم را به خرج داد و انبارهای مناسب برای نگهداری داروها در قصرشیرین و دیگر مسیرها در نظر گرفته شده است./تسنیم

 

 

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :