به گزارش کلهرنیوز ، محمد خسروی اظهار داشت:  بر اساس آخرین تحلیل از داده های هواشناسی، موجی ناپایدار از امشب تا اوایل دوشنبه جو منطقه را تحت تاثیر قرارداده که علاوه بر وزش باد نسبتا شدید، در برخی ساعات سبب بارش هایی در سطح استان خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: اگرچه این بارش ها چشمگیر نیست اما با توجه به اینکه نخستین بارش سال زراعی محسوب می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این مسئول گفت: شرایط پایدار فردا یکشنبه به ویژه در ساعات عصر و شب و در نیمه شرقی استان نمود بیشتری دارد.

وی افزود: باش در برخی نقاط با رعد و برق و آب گرفتگی معابر عمومی همراه است.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه بیان کرد: همچنین برای روزهای دوشنبه و سه شنبه شاهد کاهش محسوس دما به ویژه دمای هوا شبانه بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد خواهیم بود.

این مسئول تصریح کرد: برای روزهای چهارشنبه تا جمعه به جز افزایش ابر در عصرها پدیده خاصی مورد انتظار نیست.

خسروی خطاب به زائران امام حسین(ع) عنوان کرد: با توجه به تردد و اسکان زوار اربعین به مسئولین دستگاه های اجرایی و مردم توصیه می شود برای جلوگیری از مخاطرات احتمالی تمهیدات لازم را به کار گیرند و به اطلاعیه های صادر شده توجه کنند.

وی همچنین درباره هواشناسی کشاورزی افزود: بر اساس آخرین داده های هواشناسی پس از عبور موجی از جو منطقه در روزهای دوشنبه و سه شنبه شاهد کاهش محسوس دمای شبانه هستیم بنابراین این شرایط ممکن است موجب بروز خساراتی به محصولات کشاورزی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش محسوس دما به مسئولین دستگاه های ذی ربط و کشاورزان توصیه می شود جهت جلوگیری از مخطرات تمهیدات لازم را به کار گیرند.

خسروی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته سومار و قصرشیرین با بیشینه دمای ۳۹ درجه سانتیگراد گرمترین و سنقر با شش درجه سانتیگراد سردترین نقاط استان گزارش شدند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طی این مدت دمای هوا در شهرستان کرمانشاه بین ۱۰ و ۳۲ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

منبع :مرصاد

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :