به گزارش کلهرنیوز ، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “بهروز سرتیپ نیا” اظهار کرد: پس از اطلاع از دایر شدن تعدادی قلیان سرا که در آن قلیان به صورت غیر  بهداشتی عرضه می شود بررسی موضوع بصورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات قرار گرفت.

وی یادآور شد: به همین منظور طرح ارتقای امنیت اجتماعی توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در سطح شهر و تفرجگاهها به مرحله اجرا در آمد.

سرهنگ سرتیپ نیا اظهار داشت: این اماکن که فاقد مجوز نیز بودند تحت عنوان قهوه خانه سنتی اقدام به عرضه قلیان به جوانان و نوجوانان می کردند که با هماهنگی مقام قضائی پلمپ و تعداد ۵۶ عدد قلیان نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان اسلام آباد غرب، هدف از اجرای این طرح را افزایش احساس امنیت در بین شهروندان عنوان کرد.

وی یادآور شد: تمامی دستگاههای ذیربط باید نسبت به این موضوع حساس بوده و از ایجاد چنین اماکنی که زمینه ساز بسیاری از جرائم به ویژه اعتیاد است، جلوگیری کنند.

سرهنگ سرتیپ نیا در پایان ضمن قدردانی از همکاری مردم، از والدین خواست تا از حضور فرزندانان در این گونه اماکن جلوگیری و در صورت  مشاهده، مراتب را با پلیس ۱۱۰در میان بگذارند.

توقیف کامیون حامل احشام قاچاق در روانسر

فرمانده انتظامی شهرستان روانسر گفت: یک دستگاه کامیون که حامل ۷۸ راس گوسفند قاچاق و فاقد هرگونه برگه مثبت گمرکی و مجوز بهداشتی بود در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “محمد قنبری” اظهار کرد: مأموران پلیس آگاهی شهرستان روانسر در راستای مبارزه با قاچاق کالا یک دستگاه کامیون را در محور مواصلاتی روانسر به پاوه شناسایی و متوقف کردند.

وی ادامه داد: مأموران در بررسی های انجام شده دریافتند که احشام بارگیری شده در کامیون، قاچاق و فاقد هر گونه مجوز و برگ سلامت و بهداشتی است.

سرهنگ قنبری تصریح کرد : در این راستا ۷۸ راس گوسفند قاچاق توقیف و راننده کامیون نیز دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

وی در پایان ضمن اعلام توقیف خودرو از جدیت پلیس شهرستان روانسر برای مبارزه با قاچاق خبر داد و گفت: با تمام توان در این راستا تلاش و فضا در این شهرستان برای قاچاقچیان کاملا ناامن است.

پلمب ۲۸ واحد صنفی در جوانرود 

فرمانده انتظامی شهرستان جوانرود از پلمب ۲۸ واحد صنفی متخلف در ایام نوروز ۹۷ در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “داریوش محمدی” در این رابطه اظهارداشت: در راستای نظارت بر اماکن عمومی و تشدید برخورد با متخلفان صنفی در ایام نوروز پس از بازرسی از ۲۷۰ واحد صنفی، تعداد ۲۸ واحد صنفی متخلف شناسایی و پلمب شدند.

وی خاطرنشان کرد: مأموران شبکه بهداشت و درمان، اداره دامپزشکی،   تعزیرات حکومتی و اصناف با همکاری اداره نظارت بر اماکن عمومی انتظامی در ایام نوروز بر واحدهای صنفی شهرستان به‌ ویژه واحدهای عرضه مواد غذایی، قصابی‌ها و رستوران‌ها نظارت و کنترل داشتند.

فرمانده انتظامی جوانرود افزود: در ایام نوروز تعداد ۱۹واحد عرضه گوشت که فاقد مجوز قانونی، پروانه فعالیت و خارج از چارچوب و مقررات بهداشتی بودند پلمب و از واحدهای متخلف مقدار ۲۴۰ کیلوگرم گوشت فاسد و غیربهداشتی کشف و معدوم شد.

سرهنگ محمدی یادآور شد: اداره نظارت بر اماکن عمومی انتظامی در چارچوب قانون و برای حفظ سلامتی شهروندان به صورت مداوم از واحدهای صنفی بازدید و بر فعالیت آنها نظارت می‌کند تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف قاطعانه و قانونی برخورد خواهد کرد.

وی از شهروندان خواست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی، موضوع را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش دهند.

کاهش ۵۴ درصدی سرقت های نوروزی در گیلانغرب 

فرمانده انتظامی گیلانغرب از کاهش ۵۴ درصدی وقوع انواع سرقت در ایام تعطیلات نوروزی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “سلیم سلیمی” اظهارداشت :در ایام تعطیلات نوروزی نسبت به مدت مشابه سال قبل با تلاش شبانه روزی کارکنان انتظامی شهرستان و اجرای طرح های مختلف شاهد کاهش ۵۴ درصدی وقوع سرقت نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته بودیم.

سلیمی اظهار داشت: به منظور پیشگیری از وقوع جرایم و تامین امنیت شهروندان و هموطنان عزیز با توجه به مسافرت ها و دید و بازدید های نوروزی با افزایش گشت های خودرویی، موتور سوار، پیاده و نامحسوس در سطح شهرستان جرائم ۵۴ درصد کاهش و کشف جرائم ۵۰ درصد افزایش پیدا کرد.

وی از مشارکت و همکاری خوب مردم با پلیس قدردانی کرد و از شهروندان خواست که در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مجرمانه توسط قانون گریزان موضوع را به پلیس اطلاع دهید.

دستگیری عاملان نزاع دسته جمعی در کرمانشاه 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از دستگیری عاملان نزاع دسته جمعی در یکی از محله های شهر خبر داد.

سرهنگ “حسین براری” توضیح داد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره نزاع دسته جمعی در خیابان ارتش، ماموران کلانتری ۱۷ بعثت به سرعت به محل اعزام و دستگیری متهمان را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: پس از بررسی ماموران از صحنه حادثه مشخص شد که اعضای ۲ خانواده با استفاده از سلاح سرد به دلیل اختلافات خانوادگی با هم درگیر شده اند که این درگیری منجر به زخمی شدن یک نفر از اعضای این خانواده ها شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه فرد مصدوم با کمک مرکز فوریت های پزشکی به بیمارستان منتقل شده است، گفت: پنج نفر از عوامل نزاع دستگیر و به منظور سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شده اند.

سرهنگ براری تاکید کرد: وقوع چنین نزاع هایی مصداق بارز اخلال در نظم عمومی است از این رو نیروی انتظامی با شدت با عاملان آن برخورد خواهد کرد.

سارقین سیم برق در کرمانشاه دستگیر شدند 

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از دستگیری ۳ سارق حرفه ای سیم برق در این شهرستان و کشف ۱۲ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ “حسین براری” اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم برق در سطح شهرستان کرمانشاه موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان  قرار گرفت.

وی افزود: ماموران انتظامی پس از انجام کارهای اطلاعاتی توانستند ۳ سارق حرفه ای را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کنند

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه گفت: متهمین در بازجویی های اولیه به ۱۲ فقره سرقت سیم برق در سطح شهرستان کرمانشاه اعتراف کردند.

سرهنگ براری یاداور شد: در این رابطه پرونده تشکیل و متهمین برای صدور حکم مناسب تحویل مراجع قضایی شدند.

وی در پایان ضمن توصیه به شهروندان مبنی بر گزارش موراد مشکوک به پلیس، در عین حال از همکاری آن ها با نیروی انتظامی قدردانی و اظهار کرد: پلیس تمام توان خود را برای مقابله با سارقان به کار می گیرد.

کشف ۵۶۰ میلیون ریال کالای قاچاق در کنگاور 

فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور از کشف یک هزار و ۲۴۸ دست انواع لباس قاچاق به ارزش ۵۶۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “عزیز الهیاری” اظهار کرد: ماموران انتظامی شهرستان کنگاور در راستای طرح مبارزه با کالای قاچاق رسیدگی به وضعیت فردی که در امر قاچاق کالا فعالیت داشت را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: در این راستا ماموران انتظامی شهرستان با رصدهای اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت های شبانه روزی بر روی سوژه مورد نظر در نهایت موفق به شناسایی محل دپوی کالاهای قاچاق شدند.

سرهنگ الهیاری افزود: مامورین پس از دریافت مجوز از سوی دستگاه قضایی انبار موردنظر را مورد بازرسی قرار داده و موفق شدند تعداد یک هزار و ۲۴۸ دست لباس قاچاق را کشف کنند.

بنا بر گفته فرمانده انتظامی شهرستان کنگاور، ارزش ریالی لباس های قاچاق کشف شده به ۵۶۰ میلیون ریال می رسد.

وی با اشاره به دستگیری متهم اظهار کرد: این فرد برای صدور حکم لازم تحویل دستگاه قضایی شد.

سرهنگ الهیاری در پایان، مبارزه با قاچاق کالا در سال “حمایت از کالای ایرانی” را یکی از راهبردهای اصلی پلیس شهرستان کنگاور ذکر کرد.

رشد ۱۱ درصدی نقل و انتقال خودرو در سال ۹۶

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه از رشد ۱۱ درصدی نقل و انتقال خودرو در استان، طی سال گذشته خبر داد.

سرهنگ “فضل الله شیری” اظهار کرد: در سال ۹۶، نقل وانتقال خودرو تغییر  مالکیت خودروها حدود ۱۱ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در بخش خودروهای وارداتی نیز در طول سال گدشته نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ قبل حدود ۲۰ درصد و در بحث اسقاط خودروهای فرسوده نیز بیش از ۴۵درصد رشد داشته ایم.

سرهنگ شیری ادامه داد: وظیفه پلیس تامین امنیت است و تحقق این مسئله جز با همکاری و مشارکت خود مردم محقق نمی‌شود.

رئیس پلیس راهور کرمانشاه یادآور شد: فرهنگ سازی در رانندگی موضوع مهمی است که نمونه آن بستن کمربند ایمنی است به گونه ای که سوانح رانندگی از ۲۸ هزار کشته در سال به ۱۶ هزار کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی بخش زیادی از توانش را صرف ایجاد انضباط ترافیکی در شهرها می‌کند چرا که وظیفه دیگر این پلیس فرهنگ سازی و آموزش در راستای تغییر رفتار رانندگی است.

سرهنگ شیری با اشاره به وظایف راهنمایی و رانندگی در حوزه ارائه خدمات ترافیکی گفت: این خدمات در ابعاد مختلفی که شامل خدماتی چون شماره گذاری وسایل نقلیه، صدور گواهینامه و … است، ارائه می‌شود./مرصاد

این خبر را به اشتراک بگذارید :