به گزارش کلهرنیوز، علی‌اصغر عباس‌زاده، اظهار داشت: حجم صادرات کالا از استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۲ هفت میلیون و ۲۷۳ هزار تن به ارزش سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده و این میزان صادرات کالا در مقایسه با سال ۱۴۰۱ از لحاظ ارزش ۲۷ درصد و از نظر وزن هفت درصد رشد داشته است.

وی کرد: از مجموع صادرات کالا از  گمرکات استان کرمانشاه در سال گذشته، گمرک پرویزخان با صادرات یک میلیاردو ۲۳۴ میلیون دلار کالا به وزن دو میلیون و ۷۸۸ هزارتن بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است و گمرک خسروی با صادرات ۹۳۳ میلیون دلار کالا به وزن یک میلیون و ۸۵۶ هزار تن در جایگاه دوم و گمرک سومار با صادرات ۸۱۵ میلیون دلار کالا به وزن یک میلیون و ۶۸۶ هزار تن در جایگاه بعدی قرار دارد.

ناظر گمرکات استان کرمانشاه سهم گمرکات شیخ صله و شوشمی از مجموع صادرات یکساله استان را به ترتیب ۳۷۱ میلیون دلار به وزن ۶۲۵ هزار تن و ۴۷ میلیون دلار به وزن ۳۱۸ هزار تن عنوان کرد.

عباس‌زاده عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرکات استان را میلگرد و آهن آلات،کاشی و سرامیک، میوه و تره‌بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یک بار مصرف و غیره عنوان کرد./تسنیم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :