به گزارش کلهرنیوز  ، و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار منوچهر امان اللهی اظهار داشت: نیروی انتظامی مانند همیشه در آمادگی کامل به سر می‌برد و مشکلی برای تامین امنیت صدها هزار زائری که وارد استان می‌شوند، ندارد.

وی ادامه داد: بدون شک اولین چیزی که زائران در طول سفر به عتبات عالیات و شرکت در مراسم اربعین به آن فکر می‌کنند، بحث تامین امنیت است که پلیس تمهیدات لازم را در این خصوص خواهد اندیشید تا همه زائران به سلامت سفر زیارتی خود را به انجام برسانند.

سردار امان اللهی تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر هیچگونه حادثه امنیتی برای زائران کربلای معلی رخ نداده است و تمامی هموطنان با صحت و سلامت کامل از استان ما خارج شده اند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تاکید کرد: سال گذشته نیز پلیس کرمانشاه با همه توان به تامین امنیت زائران همت گماشت و رضایتمندی اکثریت آنها بیانگر کار خوب ماموران است.

وی با بیان اینکه امسال نیز پلیس با تمام توان در راستای برقراری امنیت زائران امام حسین (ع) تلاش خواهد کرد، افزود: خدمت به زائران اربعین افتخار و سعادت بزرگی است که چندسالی است نصیب ماموران انتظامی استان کرمانشاه شده است.

سردار امان اللهی گفت: امیدوارم امسال اماکن مناسبی برای استقرار تجهیزات و امکانات پلیس در مرز خسروی برای کنترل تردد احتمالی زائران اربعین فراهم کنند.

با توجه به حضور بیش از ۲ میلیون زائر ایرانی در مراسم اربعین در صورت بازگشایی مرز خسروی و اینکه این مرز با ۳۰۰ کیلومتر فاصله نزدیکترین نقطه به کربلای معلاست، پیش‌بینی می شود بیش از ۵۰۰ هزار زائر بتوانند از این طریق به عتبات عالیات سفر کنند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :