به گزارش کلهرنیوز ، حسن سلیمانی، با اشاره به اینکه دولت در هفته جاری وزیر اقتصاد را معرفی می کند، بیان داشت: وزیر اقتصاد جدید باید معیارهایی داشته باشد که باعث استیضاح کرباسیان شد، اعتقاد دارم محورهای استیضاح می تواند ملاک هایی برای انتخاب شخص بعدی باشد.

محورهای استیضاح ملاک انتخاب وزیر اقتصاد باشد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس تاکید کرد: وزیر اقتصاد جدید باید از نظر رزومه شخصی، فعالیت، دانش و تجربه کاری همتراز یا بالاتر از کرباسیان باشد تامجلس به آنچه عمل کرده است، برسد.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: اگر فردی که از نظر علمی، تجربه، شناخت ادوار دولت و اقتصاد جهانی همتراز با کرباسیان نباشد عهده دار وزارت اقتصاد شود ممکن است از مجلس رای اعتماد نیاورد یا اگر رای بیاورد موفق نخواهد بود.

مسعود کرباسیان در صحن علنی 2 اردیبهشت 1397 با حضور وزیر اقتصاد و امور دارایی

وی با اشاره به مطالباتی که از وزارت اقتصاد وجود دارد، بیان داشت: این وزارتخانه  تمشیت کلی اقتصاد نظام را برعهده داشته باشد، سرمایه گذاری خارجی و داخلی راافزایش دهد، نرخ سرمایه گذاری و اشتغال را بهبود دهد و در راستای نگهداری اموال و دارایی ها کشور تلاش کند، از سوی دیگر می خواهیم با بخش خصوصی تعامل مناسبی داشته باشد.

جنگ اقتصاد اولویت وزیر جدید باشد

سلیمان در ادامه، با تاکید براینکه وزیراقتصاد جدید باید هم سنگ کرباسیان باشد، اظهارداشت: با تمام قابلیتی که کرباسیان داشت در نهایت مجلس رای به عدم ابقای او داد بنابراین دولت باید فردی هم تراز یا بالاتر از او را برای وزارت اقتصاد انتخاب کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسابت مجلس با اشاره به اینکه اولویت وزیر اقتصاد باید مدیریت جنگ اقتصاد باشد، عنوان کرد: وزیر باید از ارزش پول ملی، تولید داخلی و افزایش سرمایه گذاری در کشور در راستای مدیریت جنگ اقتصاد دفاع کند./خانه ملت

این خبر را به اشتراک بگذارید :