به گزارش کلهرنیوز ، ایوب سلیمانی بعداز ظهر امروز دوشنبه در حاشیه بازدید از مرز خسروی از وضعیت مناسب این پایانه مرزی خبر داد و اظهار داشت: تاکنون ۱۴۰ هزار نفر از این مرز عبور کرده اند اگر چه در ابتدا مشکلات و عدم آمادگی برادران عراقی باعث شد که محدودیت‌هایی ایجاد شود.

وی افزود: هم اکنون که مسئله حل شده امیدواریم در سال‌های آینده و همچنین در ادامه اربعین امسال بتوانیم با موج بیشتری از زائرین و دلدادگان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برای عبور از استان کرمانشاه مواجه باشیم.

جانشین فرمانده انتظامی کشور افزود: امسال راهپیمایی عظیم اربعین ویژگی های بسیار برتری نسبت به سالهای قبل داشت البته هر سال به دلیل تجاربی که کسب می کنیم، تامین تجهیزات مناسب و توسعه زیرساختها وضعمان از سال قبل بهتر می شود.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: امسال تعداد زائرین نزدیک به دو برابر سال قبل را تجربه کردیم و در ادامه هم پیش‌بینی ما این است که حجم وسیعی از مردم به سمت کربلا رهسپار می شوند اما تا کنون محدودیت و مشکلی برای مردم ایجاد نشده است.

سردار سلیمانی از امنیت کامل مرز خسروی خبر داد و بیان داشت: با تلاش‌ نیروهای انتظامی که فرزندان انقلابی و با انگیزه این مرز و بوم هستند هیچگونه مشکلی وجود ندارد و امنیت کامل برقرار است.

حضور ۱۸۰۰ گشت نظامی در خسروی /توقف زائران در خسروی به ۵ ثانیه هم نمی‌رسد

وی از حضور بیش از ۱۸۰۰ گشت انتظامی در مرز خسروی خبر داد و گفت: هر جا که موکب و توقف گاهی مستقر است نیروی پلیس با حضور چشمگیر در کنار مردم در حفظ و ایجاد امنیت کوشا است.

این مقام انتظامی گفت: ۱۵۰۰ گشت راهور برای جلوگیری از تصادفات احتمالی و تلخ شدن شیرینی و حلاوت زیارت اربعین مستقر شدند که خوشبختانه در استان کرمانشاه در این مدت بیش از ۳۰ درصد با کاهش تصادفات مواجه هستیم.

جانشین رئیس پلیس کشور خاطر نشان کرد: در حال حاضر توقف زائرین در مرز خسروی به پنج ثانیه هم نمی رسد.

وی ادامه داد: اگر چه مشکلاتی روزهای اول در مرزهای خسروی، شلمچه و جذاب داشتیم اما با تلاش‌های صورت گرفته مشکلات حل و فصل شد و… نداریم.

عبور بیش از ۴۳۰ هزار زائر از مرزهای کشور طی یک روز

سردار سلیمانی گفت: طی یک روز بیش از ۴۳۰ هزار نفر زائر از مرزهای کشور عبور کردند و در همان روز از مرز خسروی با توجه به اعمال محدودیت زمان خروج که تا ساعت ۲.۵ بعدازظهر اعلام شده، حدود ۳۰ هزار نفر عبور کردند.

وی با اشاره به اینکه روزانه از مرز مهران حدود ۲۵۰ هزار نفر عبور می کنند، بیان داشت: با همه امکانات در مرزها با رعایت احترام و تکریم زائرین با کمترین مشکل تا امروز به حلاوت و شیرینی، و راحتی و سهولت طی شده است و در روزهای آتی نیز همچنین خواهد بود.

جانشین فرمانده انتظامی کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۲ میلیون نفر از زائرین در کشور عراق هستند و برخی‌ها معتقدند تا روز اربعین باید در کشور عراق بمانند که بازگشت در یک زمان کوتاه اتفاق خواهد افتاد لذا ورود زائرین به کشور و از مرزها به مقاصدشان یکی از دغدغه‌های ما است که برای فراهم کردن زیرساختهای لازم تلاش می کنیم.

سردار سلیمانی افزود: با تلاش مسئولین دولتی و همه آحاد مردم و نیروهای مسلح و در راس آنها نیروی انتظامی که با همه وجود در صحنه حضور دارند در ادامه راه تا بعد از اربعین تلاش می کنیم تا بدون هیچ مشکلی امسال را نیز با سرافرازی پسری کنیم و این پایه ای باشد برای سال‌های آینده.

این مقام انتظامی ادامه داد: نوید می دهم روندی که اتفاق افتاده است راه پیمایی عظیمی است که متصل به ظهور امام زمان(عج) خواهد شد.

وی بیان داشت: امسال پیش بینی ما عبور ۵ میلیون زائر بود اما به دلایل مشکلات و توصیه هایی که به تاخیر انداختن را برای مردم تحویز می کرد باز هم از مرز ۴ میلیون نفر خواهد گذشت.

جانشین فرمانده انتظامی کشور اظهار داشت: از هم اکنون برای سال آینده برای عبور ۶ تا ۷ میلیون زائر خود را آماده خواهیم کرد که بدون شک در سالهای بعد این رقم نیز افزایش خواهد داشت.

این مسئول گفت: این حرکت عظیمی است که در مسیر حادثه عظیم ظهور اتفاق خواهد افتاد و ملت ایران به عنوان پرچمدار این خادثه عظیم خدمتگزار زائران خواهد بود.

 

/منبع:به نقل از مرصاد

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :