به گزارش کلهر نیوز ، ثریا قربانی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: میزان غلظت گرد و غبار تا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب هوا طبیعی و استاندارد است اما از این مقدار بیشتر به ترتیب وارد وضعیت های هشدار، اضطرار و بحران می شود.
وی افزود: از شب گذشته تاکنون به صورت میانگین میزان غلظت گرد و غبار در شهرستان سرپل ذهاب به ۹۲۰ میکروگرم بر متر مکعب رسید که نشان دهنده وضعیت بحرانی و خطرناک است.
رئیس اداره نظارت و پایش اداره کل محیط زیست کرمانشاه افزود: این میزان در پاوه ۵۳۴ میکروگرم بر متر مکعب است که وضعیت هوای این شهرستان را نیز در شرایط بحرانی قرار داده است.
به گفته قربانی، میزان غلظت گرد و غبار در شهر کرمانشاه هم ۴۲۰ میکروگرم بر متر مکعب هوا است که وضعیت هوای مرکز استان را در حالت اضطرار قرار داده است.
وی با بیان اینکه وضعیت هوای کنگاور نیز در حالت هشدار قرار دارد، گفت: میزان غلظت گرد و غبار در این شهرستان ۳۶۱ میکروگرم بر متر مکعب هوا برآورد می شود.
ستادهای مدیریت بحران شهرستان های جوانرود، قصرشیرین و سرپل ذهاب کلیه مدارس شیفت این شهرستان ها را به دلیل آلودگی هوا تعطیل اعلام کردند.
هوای شهر کرمانشاه در سال گذشته ۱۳ روز از حد استاندارد خارج شده است که ۱۰ روز آن وضعیت در حالت هشدار و سه روز هم در حالت بحران بوده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :