به گزارش کلهرنیوز ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در آیین افتتاح این طرح اظهار داشت: عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب کنگاور شهریور ماه سال ۱۳۹۱ با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد ریال آغاز شد و ظرفیت نهایی این تصفیه خانه در افق طرح (سال ۱۴۲۰) حدود ۱۲ هزار متر مکعب در شبانه ‌روز خواهد بود.
علیرضا تخت شاهی افزود: پروژه تصفیه خانه فاضلاب کنگاور، در یک مدول اصلی و سه فاز اجرایی تعیین شده است که در مرحله اول، ۲ قسمت اجرایی به صورت همزمان با ظرفیت هشت هزار متر مکعب در شبانه روز پیش بینی و احداث شده که قادر خواهد بود فاضلاب تولیدی جمعیت زیرپوشش ۵۲ هزار نفری کنونی شهر کنگاور را تصفیه کند.
به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، در مرحله بعدی و تا سال ۱۴۲۰ بخش سوم به ظرفیت چهار هزار متر مکعب در شبانه روز به مرحله اجرا در خواهد آمد.
تخت شاهی افزود: سیستم جدید تصفیه فاضلاب ضمن کاهش هزینه‌های اجرایی ابنیه، تمامی مزایای یک فرآیند لجن فعال با قابلیت حذف نیتروژن را داراست.
او گفت: این سیستم با دارا بودن راندمان بالا در تصفیه فاضلاب، میزان اندکی لجن تولید می کند که پساب خروجی نیز به راحتی قابل استفاده در بخش کشاورزی است.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر ۷۶ هزار نفر در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی است./ایرنا

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :