به گزارش کلهرنیوز ، محمدحسین محبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: به دنبال درخواست هیات کشتی کرمانشاه از فدراسیون مبنی بر اعطای میزبانی رقابت های بین المللی جام جهان پهلوان تختی در سال ۱۳۹۷ به استان، رئیس فدراسیون با این درخواست موافقت کرد.
وی افزود: به همین منظور هفته آینده جلسه ای با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار و شرایط نحوه چگونگی برگزاری این رقابت ها بررسی می شود.
محبی خاطرنشان کرد: همچنین در آینده ای نزدیک خادم رئیس فدراسیون کشتی به کرمانشاه سفر کرده و در دیدار با استاندار، تفاهم نامه برگزاری مسابقات جام جهان پهلوان تختی میان آن ها امضا می شود.
رئیس هیات کشتی کرمانشاه همچنین تاریخ برگزاری مسابقات بین المللی جام جهان پهلوان تختی را در یکی از ماه های دی یا بهمن عنوان کرد.
وی یادآور شد: اگر استان دیگری برای مسابقات فرنگی متقاضی نشود، احتمال برگزاری رقابت های این بخش در کرمانشاه نیز وجود دارد.
محبی در پایان اظهار داشت: مسابقات کشتی جام جهان پهلوان تختی با حضور حداقل ۱۰ تا ۱۵ کشور خارجی در سرسرای حضرت امام (ره) شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد.
کرمانشاه پیش از این ۲ دوره و در سال های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۳ میزبان رقابت های بین المللی جام جهان پهلوان تختی بوده است.
رئیس هیات کشتی کرمانشاه، تعداد کشتی گیران بیمه شده استان را براساس آخرین آمار منتشر شده در پایان سال گذشته، هشت هزار و ۱۷۱ نفر عنوان کرد.

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :