به گزارش کلهرنیوز ،  جلسه شورای اسلامی شهر روز یکشنبه به منظور انتخاب شهردار در حالی در ساختمان شهرداری کرمانشاه برگزار شد که سید حجت موسوی اجاق، احسان احسانی، پیمان موسوی اجاق و ابراهیم مرادی پیش از رای گیری برای انتخاب شهردار جلسه را به نشانه اعتراض ترک کردند و اعضای حاضر با ۶ رای موافق و یک رای ممتنع ‘علی حیدر کرمی’ را به عنوان شهردار کرمانشاه برگزیدند.
فضل الله رنجبر روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا، در رابطه با این جلسه اظهار داشت: فیلم جلسه شورای شهر، صورت جلسه و اظهارات نماینده فرماندار در هیات تصدیق جلسات شوراها مورد بررسی قرار گرفت و رسمیت آن رد شد.
وی افزود: صرف حضور اعضا در شورای شهر در جلسه به معنی رسمیت آن نیست بلکه آنان باید در رای گیری نیز شرکت کنند.
به گفته فرماندار کرمانشاه بر اساس قانون شوراها باید ۲ سوم اعضای شورای شهر یعنی هشت نفر در رای گیری حاضر باشند تا جلسه رسمیت پیدا کند.
رنجبر عنوان کرد: در بررسی ها مشخص شد که اعضایی که جلسه را ترک کرده اند و رئیس شورای شهر که بدون تایید رسمیت جلسه خبر انتخاب شهردار را اعلام کرد دچار تخلف شده اند و تخلف آنها به هیات رسیدگی به تخلف شوراها ارسال شده است.
وی افزود: اعضای شورای شهر تا دهم مهر ماه برای انتخاب شهردار فرصت دارند و اگر تا این روز نتوانند شهردار کرمانشاه را انتخاب کنند تخلف آنها به هیات رسیدگی به تخلف شوراها ارسال خواهد شد.
از پنجم تیر امسال پس از استعفای ‘آرش رضایی’ شهردار پیشین کرمانشاه، شورای شهر تاکنون ۱۴ جلسه برای انتخاب شهردار برگزار کرده اما تاکنون برای انتخاب شهردار به اجماع نرسیده اند.
شهر کرمانشاه حدود یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان را در خود جا داده است./ایرنا

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :