به گزارش کلهرنیوز از فارس، علی لاریجانی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان قم در تالار معصومیه فرمانداری قم با اشاره به اهداف تحریم‌ های آمریکا علیه ایران اظهار کرد: از جمله اهداف این تحریم‌ها ایجاد روحیه یاس و ناامیدی در بین مردم است تا جلوی توسعه و پیشرفت کشورمان را بگیرند.

وی افزود: در توطئه‌های اخیر آمریکایی‌ها علیه ایران شاهد هستیم که آن‌ها عجله زیادی برای رسیدن به اهداف خود دارند، چون می‌دانند که اثرگذاری این توطئه‌ها با طولانی شدن آن‌ها از بین می‌رود.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در زنجیره‌های تولیدی در کشور هنوز شاهد وابستگی به خارج از کشور هستیم. تحریم‌ های آمریکا علیه ایران می‌تواند فرصتی باشد تا نقاط ضعف موجود در بخش تولید و اقتصاد کشورمان را رفع کنیم.

لاریجانی با اشاره به راهبرد مدیران کشور در شرایط تحریمی اظهار کرد: در وضعیت کنونی راهبرد مدیران کشور تأمین نیازهای اساسی مردم است، باید به دنبال اصلاح روش‌های اقتصادی غلط در این زمینه باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین از دستور مقام معظم رهبری برای اصلاح ساختار کشور ظرف چهار ماه آینده خبر داد و گفت: در شرایط فعلی، دامن زدن به مشاجرات سیاسی و حواشی به صلاح کشور نیست.

وی ادامه داد: صحنه بین المللی به نفع آمریکا نیست، این کشور به دنبال عصبانی کردن ایران است و برگزاری کنفرانس ضد ایرانی در لهستان در این راستا است اما شکست آمریکا در برگزاری این کنفرانس مشخص شده است و این کشور احتمالا باز هم به دنبال کنفرانس‌های ضد ایرانی دیگری در جهان باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: امسال برای تقویت بخش دفاعی کشورمان بودجه از صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده است. باید نقاط قوت این بخش بیش از پیش تقویت شود، البته کشورمان هم اکنون برای مقابله با ماجراجویی‌های آمریکا، به اندازه کافی و در حد نیاز در بخش‌های دفاعی قدرت دارد.

لاریجانی با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: کشورهای بزرگ حمایتی از آمریکا در این زمینه نکردند، با این وجود شاهد همراهی این کشورها با آمریکا در زمینه تحریم‌ها به دلیل منافع اقتصادی هستیم، آمریکا هم برای ایجاد هراس در شرکت‌های بزرگ از ارتباط با ایران از سیطره اقتصادی خود استفاده می‌کند.

وی ادامه داد: اولویت تمام مدیران و گروه‌های داخلی باید وحدت درونی و وفاق داخلی باشد، باید فلش مدیران در موضع گیری‌ها به سمت آمریکا باشد، نباید اختلافات سیاسی، فرهنگی و حزبی در کشورمان منجر به سوء استفاده دشمنان شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی یکی از راهکارهای کاهش رانت اداری و فساد را توسعه دولت الکترونیک دانست و تصریح کرد: دولت الکترونیک به شفافیت امور کمک می‌کند، زیرساخت‌هایی در این زمینه ایجاد شده است و قم می‌تواند یک شهر نمونه در زمینه دولت الکترونیک در کشور باشد.

وی ادامه داد: بسیاری از بخش‌ها در کشور با رونق ساخت و ساز از رکود خارج می‌شوند و باید در این راستا به دنبال نوسازی بافت‌های فرسوده باشیم تا وضعیت این بافت‌ها بهبود پیدا کند.

لاریجانی با اشاره به لزوم تلاش برای افزایش اقامت زائرین در شهر قم اظهار کرد: این مساله با توسعه زیرساخت‌ها و افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در قم ممکن است، البته مساله ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری در این شهر محقق شده است و این اقدام موجب تسهیل سرمایه گذاری در قم می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شهر قم جایگاه ویژه‌ای دارد و باید تلاش‌ها در این شهر متناسب با این جایگاه باشد.

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :