به گزارش کلهرنیوز ، هوشنگ بازوند عصر روز پنجشنبه در سومین جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه در سال جدید اظهار داشت: از ابتدای امسال دو سامانه بارشی را در سطح استان شاهد بودیم که سامانه دوم آن روز گذشته سپری شد و با تدابیر و پیگیری‌ها نگرانی و خسارت زیادی نداشتیم.

وی افزود: توقع داریم و تاکید می‌کنیم که فرمانداران و دهیاران نکات مطرح شده در این جلسه را مورد توجه قرار دهند تا مشکلی ایجاد نشود، فرمانداران باید دقت کنند که تلفات جانی نداشته باشیم چرا که در این باید پاسخگو باشند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی برای ورود سامانه بارشی دیگری به استان گفت: سامانه سوم نیز که در هفته آینده شاهد آن خواهیم بود به گونه‌ای است که در ۲۴ ساعت به اندازه سه ماه بارندگی خواهیم داشت.

بازوند ادامه داد: با توجه به اطلاعات هواشناسی اوج این بارش‌ها در گیلانغرب و کرمانشاه است که مسئولیت سد نزدیک شهر گیلانغرب با آبفا است که آن‌را مدیریت کند تا شهروندان دچار مشکل نشوند.

وی مشکلات شهر کرمانشاه در اثر این سامانه را یادآور شد و بیان داشت: در کرمانشاه نیز چند منطقه بحرانی داریم از جمله شرایط رودخانه تنگ کنشت که خسارت سنگینی برای منازل ساخته شده در بستر این رودخانه و قرار گرفته در این محور خواهیم داشت.

استاندار کرمانشاه از مسئولان شهرداری خواست تا نسبت به خاکریزی اطراف آن اقدام کرده و در صورت لزوم برای تخلیه این واحدها اطلاع‌رسانی کنند.

بازوند با بیان اینکه سالن‌های ورزشی باید به چادر و پتو تجهیز شوند و آماده باشند برای استقرار ساکنین این واحدها، گفت: شهرداری باید سریع‌تر ماشین آلات را مستقر کند.

وی نقطه بحرانی دیگر شهر کرمانشاه را مربوط به شهرک کرناچی دانست و افزود: در این قسمت برخی خانه‌ها دقیقاً کنار بستر رودخانه هستند که باید حتماً تخلیه شوند.

مدیر ارشد استان تصریح کرد: پل فلزی کمربندی جانبازان شهر کرمانشاه برای جلوگیری از ایجاد مانع در برابر عبور آب رودخانه قره‌سو باید تخریب شود.

بازوند همچنین با اشاره به قصور در اجرای راه‌آهن کرمانشاه خواستار تخریب دیواره راه‌آهن جنب شهرک ده‌دهن شد و گفت: در صورت وقوع سیل باید آب این منطقه با تخریب دیوار مذکور به سمت رودخانه قره‌سو هدایت شود.

وی از نیروی انتظامی و شهرداری هم خواست تا از فردا در قسمت‌های ممنوعه نوار بکشند و اجازه تجمع مردم در این اماکن داده نشود./منبع:به نقل از مرصاد

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :