مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه در راستای حمایت از کالای ایرانی، ارتقای سطح کیفیت، سلامت و ایمنی جامعه است، برای همه دستگاه‌های مرتبط ترسیم شده است.

به گزارش کلهرنیوز  ،به نقل از روابط عمومی استاندارد استان کرمانشاه، محمودرضا نیازی نامگذاری سال جدید با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» از سوی مقام معظم رهبری را بیانگر درایت و تدبیر عمیق معظم له در ضرورت های جامعه دانست و گفت: توجه به استاندارد در کیفیت زندگی مردم به عنوان یکی از حقوق موثر شهروندی سرلوحه کار سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان دستگاه حاکمیتی نظارتی است.

مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه با اشاره به راه اندازی پویش “کالای استاندارد ایرانی میخرم” در سال ۹۶ در استان با هدف کمک به تولید ملی افزود: پویش کالای_استاندارد_ایرانی_ می خرم بخشی از اهداف فرهنگی و ترویجی ما را در سال ۹۶ محقق کرد و انتخاب شعار راهبردی حمایت از کالای ایرانی، عزم این اداره کل را برای توسعه و ترویج این پویش با هدف تحقق شعار امسال راسخ تر است.

نیازی خاطرنشان نمود: در بند ۲۴ سیاست ‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری با موضوع افزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی و ترویج آن، بر لزوم ترویج فرهنگ استاندارد در جامعه و اجرای منویات معظم له تاکید شده و نقشه راه سازمان ملی استاندارد ایران برای ادامه مسیر فعالیت‌های این سازمان که ارتقای سطح کیفیت، سلامت و ایمنی جامعه است، برای همه دستگاه‌های مرتبط ترسیم شده است.

نیازی ضمن درخواست از مردم برای استفاده از محصولات دارای نشان استاندارد خاطرنشان کرد: کالاهای تولید داخل که دارای علامت استاندارد هستند به لحاظ کیفیت با استانداردهای ملی مربوطه مطابقت داشته لذا همه ما باید با اعتماد به این نشان، تلاش کنیم که از مصرف کالای خارجی و وارداتی مشابه خودداری کنیم.

وی در پایان گفت: با خرید هر کالای استاندارد ایرانی قدمی در راستای پویایی اقتصاد کشور، اشتغالزایی، شکوفایی تولید ملی، افزایش صادرات، جلوگیری از تعطیلی صنایع و به طور کل تحقق دغدغه های مسئولین نظام در حوزه حمایت از کالای ایرانی برداشته شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید :