به گزارش کلهرنیوز ، معصومه حسنی‌خونسار در مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که در سالن مطالعه کتابخانه عمومی شهدای محراب هرسین برگزار شد اظهار داشت: این جشنواره شامل بخش‌های متفاوتی است که مسابقات کتابخوانی نیز در این جشنواره ورود پیدا کرده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی برای کسب معرفت به ساحت قدسی امام رضا (ع) است و مردم باید از زندگی و بیانات ائمه بهره ببرند.

حسنی‌خونسار بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی بزرگ‌ترین مسابقه کتابخوانی کشور و یکی از بهترین فرصت‌ها است تا به سمت شناخت و معرفت امام خود برویم.

وی با اشاره به اینکه امسال ۲۷ هزار و ۲۷۷ نفر از استان کرمانشاه در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند عنوان کرد: نسبت به میزان مشارکت در سال گذشته، رشد ۷۰۰۰ نفری را شاهد بودیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه بیان کرد: شرکت‌کنندگان شهرستان هرسین در این مسابقه ۱۹۵۰ نفر بودند که ۱۰۶۵ نفر در بخش آنلاین و  ۸۵۵ نفر در بخش مکتوب شرکت کردند و در دوره هشتم جشنواره کتابخوانی رضوی ۵۵۰ نفر از شهرستان هرسین در این مسابقه شرکت کردند و این پیشرفت نشانه افزایش تلاش کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی شهرستان هرسین است.

وی بیان کرد: ۱۸۸ نفر در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان برگزیده شدند که از این میزان ۲۰ نفر از برگزیدگان از شهرستان هرسین  بودند و یک نفر از شرکت‌کنندگان بخش پویش در رده سنی بزرگسال به نام علی حسن نظری، برگزیده کشوری است که در اختتامیه کشوری از ایشان تقدیر می‌شود.

در پایان این مراسم از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اسامی مریم کرمی مجد و فاطمه پیرکرمی در بخش پویش در رده سنی کودک؛ مهنا عبدلی، گلاره نوروزی، فاطمه مرادی در بخش پویش در رده سنی نوجوان؛ نسرین مرادی در بخش پویش در رده سنی بزرگسال؛ هستی محمدی، مهنا شادمانی، فاطمه حیدری، آتوسا احمدی، سینا مرادی، پردیس کوچکی در بخش چهارگزینه ای در رده سنی نوجوان؛ مهدی چهری، مریم احمدی ویسی، نیره شهبازی، مهدی رضایی، مژگان رستمی، مهرعلی مهری در بخش چهار گزینه ای در رده سنی بزرگسال؛ سنا همتی، سهیل سرحدی در بخش نقاشی در رده سنی نوجوان تقدیر شد.

تسنیم

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :