به گزارش کلهرنیوز ، پایگاه خبری پلیس روز شنبه به نقل از سرهنگ ‘محمدرضا آمویی’ اعلام کرد: اسیدپاشی روز ۲۶ فروردین در شهرستان اسلام آبادغرب رخ داد و با توجه به حساسیت موضوع، رسیدگی به این پرونده به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان اینکه این حادثه در مقابل یکی از مدارس شهر اسلام آبادغرب رخ داده است، ادامه داد: پس از حضور ماموران در محل حادثه مشخص شد که نوجوانی ۱۱ ساله مورد حمله اسید پاشی قرار گرفته است.
سرهنگ آمویی خاطرنشان کرد: این دانش آموز از ناحیه سمت راست صورت و پشت ۲ کتف مجروح و به بیمارستان منتقل شده بود.
معاون اجتماعی انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه عاملان اسیدپاشی ۲ نفر بودند که یکی از آن ها پس از وقوع حادثه دستگیر شد، افزود: عامل اصلی نیز که جوانی ۲۰ ساله بود، شب گذشته (۷ اردیبهشت) پس از شناسایی مخفیگاهش در عملیاتی ضربتی دستگیر شد.
وی ادامه داد: این فرد پس از بازجویی های فنی و تخصصی پلیس، به جرم خود مبنی بر اسیدپاشی اعتراف و علت کارش را نیز اختلافات شخصی عنوان کرد.
سرهنگ آمویی ادامه داد: پس از تکمیل تحقیقات، متهم به همراه همدستش به مراجع قضایی برای سیر مراحل قانونی و صدور حکم لازم تحویل داده شدند.
معاون اجتماعی انتظامی کرمانشاه در ادامه با دعوت مردم و بخصوص جوانان به صبر و شکیبایی، گفت: فکر نکردن به عواقب کار در هنگام عصبانیت می تواند چنین حوادث تلخی را رقم بزند و مشکلات فراوانی را ایجاد کند.
وی در عین حال از اقتدار پلیس در برخورد با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی نیز سخن گفت و افزود: سرانجام این افراد گرفتار شدن در چنگال قانون و تحمل مجازات است.

این خبر را به اشتراک بگذارید :