به گزارش کلهرنیوز به نقل از بازی دراز ، یکشنبه های تلخ ازسال گذشته تاکنون برای شهرستان سرپل ذهاب رقم خورده است ، زلزله های مهیبی که خانه و کاشانه های مردم را به ویرانی کشاند و شهر را به ویرانگاهی تبدیل کرد که زندگی طاقت فرسای برای شهروندان در تاریخ ثبت کرده است.

یکشنبه ۲۱ آبان ۹۶ زلزله ۷٫۳ ریشتر، یکشنبه ۳۱ تیر ۹۷ زلزله ۵٫۹ ریشتر، یکشنبه ۴ شهریور ۹۷ زلزله ۶٫۲ ریشتر، یکشنبه ۴ آذر ۹۷ زلزله ۶٫۴ ریشترو زلزله ۵٫۹ ریشتری ۱۶ دی ماه اتفاقات و رخ دادهای بسیاری دراین منطقه به بار آورده است.

 

حال پس از گذشت ۱۵ ماه از گذشت بزرگترین زلزله رخ داده در ۲۱ آبان ماه سال گذشته ، شهر سرپل ذهاب هنوزدر ویرانی بسرمی برد. کوچه و خیابان ها ملمو از کانکس و چادر اسکان های موقت شهروندان زلزله زده است ، دومین زمستان بعد از زلزله نیز تجربه کردند و این روزها گرانی و تورم در بازارمصالح ساختمانی در شهر سرپل ذهاب دامن زده است و روند ساخت و ساز با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است.

شهروندان انتظارات و مطالبات بسیاری از مسئولین ارشد کشوری، استانی و شهرستانی دارند و لذا می‌خواهند در آستانه سال نو بر چهره و سیمای شهر دستی کشیده شود.

صابر حیدری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری بازی درازگفت: شهرداری سرپل ذهاب با تمام امکانات و ماشین آلات در آستانه سال جدید با هدف ساماندهی وضعیت بصری و زیرساختی شهرستان اقدامات لازم در دستور کار قرارداده است.

وی افزود: لکه گیری آسفالت، کاشت چمن و گل کاری و آماده سازی پارک ها، بهبود نما و منظر شهری، مدیریت پسماند، جدول گذاری، ساماندهی و رنگ آمیزی تابلو های راهنمای شهری، جمع آوری مصالح و کانکس های مجردی و بلااستفاده، جلوگیری از حفاری های متداول و نصب المان های نوروزی گوشه ای از این تسهیلات است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به زلزله های مهیبی که ازآبان ماه سال گذشته تاکنون در سرپل ذهاب رخ داده است و ویرانی های بسیاری به بار آورده است، شهرداری نقش مهمی در ساماندهی وضعیت کنونی شهر به شهروندان و مهمانان را دارند و امیدواریم بتوانیم شرایطی فراهم آوریم تا ارائه خدمات به مهمانان نوروزی با انسجام بیشتری نسبت به گذشته انجام پذیرد.

شهردار سرپل ذهاب گفت: ایام نوروز فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های شهرستان‌ بوده است که سرپل ذهاب نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید با از این فرصت به‌خوبی استفاده کند که در همین راستا کمیته‌های تخصصی به‌منظور اجرای برنامه‌های نوروزی در شهرداری تشکیل خواهد شد تا برنامه‌های خود را شرح دهند.

وی بیان داشت: از آنجایی‌ که داشتن شهری زیبا نیازمند همکاری تنگاتنگ مردم با شهرداری است امیدواریم شهروندان سرپل ذهابی و مسافران نوروزی در این ایام مسئولین را برای حفظ شهری زیبا و سالم یاری رسانند.

لینک کوتاه:

این خبر را به اشتراک بگذارید :