به گزارش کلهرنیوز ، فریبرز کرمی ، با اشاره به اقدامات برنامه‌ریزی شده حوزه حمل و نقل در ایام اربعین اظهار داشت: گشت بازرسی با مشارکت دستگاه‌های ذیربط جهت بازدید از پایانه‌های مسافربری استان تشکیل شده و همه ارگان‌های خدمات رسانی جاده ای در راستای ارائه خدمات مطلوب به زائرین و تکریم آن‌ها آمادگی دارند.

وی عنوان کرد: شیفت‌بندی اعضا و همکاران ستادی و شهرستانی در طول ایام اربعین، هماهنگی جهت ممنوعیت و محدودیت تردد ناوگان سنگین و حامل مواد خطرناک در طول اجرای طرح در سطح محورهای مواصلاتی استان و هماهنگی با سازمان متبوع در خصوص تأمین ناوگان مورد نیاز طرح از جمله اقدامات انجام شده است.

کرمی گفت: بازدید از مجتمع‌های خدماتی رفاهی، سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌های طول مسیر و تجهیز و آماده به کار کردن آن‌ها قبل از آغاز سفر‌های اربعین، پیگیری تأمین سوخت مورد نیاز ناوگان حمل زائران و پیش‌بینی اتخاذ تصمیمات تشویقی مانند توزیع لاستیک و روغن ناوگان فعال در امر جابه‌جایی زائران نیز انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه افزود: برای کشیک شبانه‌روزی و استقرار همکاران در پایانه‌های استان و بازدید مستمر از محورهای مواصلاتی و مراکز خدمات‌رسان در سطح استان برنامه‌ریزی شده است.

وی با اشاره به نظارت بر عملکرد شرکت‌ها و مؤسسات مسافربری در زمینه رعایت قوانین حمل و نقلی گفت: بر آماده به کار بودن دفاتر شرکت‌های مستقر در پایانه شهید کاویانی به صورت ۲۴ ساعته جهت ارائه خدمات و در صورت لزوم اسکان مسافران و زائران در طول اجرای طرح تأکید شده است.

کرمی از ممنوعیت تمامی سرویس‌های در بستی در طول اجرای طرح خبرداد و گفت: هماهنگی لازم برای برگزاری نشست با اعضای کمیته حمل و نقل شامل پلیس راه، شهرداری و دیگر ارگان‌ها، همکاری مستمر با اعضای کمیته حمل و نقل و سایر کمیته‌ها از جمله کمیته بازرسی، بهداشت و اسکان به منظور اجرای هر چه بهتر اربعین حسینی، برگزاری نشست و جلسات مشترک با انجمن‌های صنفی و اقدام به برنامه‌ریزی به منظور هماهنگی بیشتر جهت اعزام و بازگرداندن زائران اربعین حسینی، برگزاری جلسات توجیهی با مدیران شرکت‌ها و مؤسسات انجام شده است.

تسنیم

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :